منتظران قائم(عج)
دینی-مذهبی-علمی
لینک دوستان
لوگوی همسنگران
معبر سایبری بی سنگر

طراح قالب
معبر سایبری بی سنگر

«فرازی از سخنان شهید مرتضی اسماعیل زاده مسئول آموزش واحد تخریب تیپ مستقل 44 قمر بنی هاشم»

خدایا برای تو قیام نمودیم و خدایا تو را شکر می کنم که امانتی که در اختیارم گذارده بودی قبل از این که بیش از این آلوده گردد به لطف خود قبول کردی، خدایا من لایق چنین نعمتی عظیم نبودم، من جز بندگی آنهم رو سیاه درگاهت که معصیت تو را کرده است نبودم.

من عاجزانه از شما امت همیشه در صحنه می خواهم که جبهه ها را خالی نگذارید و عزیزان خود و این برادران پاسدار را یاری کنید.

سخنی با برادران و خواهران بیدار دل مسلمان بگویم و به آنان یادآوری که مبادا وظایف خود را که کوشش برای حفظ و صادر کردن انقلاب اسلامی و دست آوردهای آن است فراموش کنند و از مسئولیتی که خون شهیدان به گردنشان نهاده غافل اند.

سخنی با پدر و مادر گرانقدر و مهربانم و آن اینکه پدرم می دانم که روزها مشقت کشیده ای و دست هایت پینه بسته و پاهایت خسته شده اند و با اعصاب خسته و با چشمانی بی رمق و با پیشانی باز و با امید بیشتر بخواب رفته ای شاید به جای اینکه عصای دستتان شوم عصا از دستتان کشیدم امیدوارم که مرا ببخشید.

پدرم و مادرم ای عزیزان:

غیر از من باز هم فرزند دارید نکند خدایی ناکرده با بازپس دادن یک امانت از تقدیم امانت دیگری خود داری کنید.

اگر چنانچه جنازه ام به دستتان نرسید یعنی سرباز گمنام در بیابانهای کربلای ایران شدم که به این چنین سربازی افتخار می کنم چون در این صحرای دلاور کربلای ایران کسی مرا نمی شناسد و فقط فرمانده ام مهدی(عج) می شناسد، اگر جنازه ام به دستتان رسید عکس از امام بزگوار در جلوی قبرم نصب کنید تا همه بدانند که ما به فرمان و ندای او جانمان را فدای اسلام کردیم و روی قبرم یک قران بگذارید تا بدانند که ما برای قران و خدا می جنگیم.

از تمامی امت شهید پرور که در تشییع جنازه بنده حقیر شرکت کرده اند کمال تشکر را می نمایم.

ناقل: عباس پورعواد


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: مذهبی, جملات حکیمانه, متفرقه
۱۳٩۳/٦/۱٠ .:. ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ .:. یه بنده حقیر و ناچیز...

نگاهی گذرا بر زندگینامه حضرت معصومه (س)
حضرت فاطمه معصومه (س) در روز اول ذیقعده سال 173 هجری، در شهر مدینه چشم به جهان گشود. این بانوی بزرگوار، از همان آغاز، در محیطی پرورش یافت که پدر و مادر و فرزندان، همه به فضایل اخلاقی آراسته بودند. عبادت و زهد، پارسایی و تقوا، راستگویی و بردباری، استقامت در برابر ناملایمات، بخشندگی و پاکدامنی و نیز یاد خدا، از صفات برجسته این خاندان پاک سیرت و نیکو سرشت به شمار می رفت. پدران این خاندان، همه برگزیدگان و پیشوایان هدایت، گوهرهای تابناک امامت و سکان داران کشتی انسانیت بودند.
حضرت معصومه (س) سرچشمه دانش
 حضرت معصومه (س) در خاندانی که سرچشمه علم و تقوا و فضایل اخلاقی بود، پرورش یافت. پس از آنکه پدر بزرگوار آن بانوی گرامی به شهادت رسید، فرزند ارجمند آن امام، یعنی حضرت رضا (ع) عهده دار امر تعلیم و تربیت خواهران و برادران خود شد و مخارج آنان را نیز بر عهده گرفت. در اثر توجهات زیاد آن حضرت، هر یک از فرزندان امام کاظم (ع) به مقامی والا دست یافتند و زبانزد همگان گشتند. ابن صباغ ملکی در این باره میگوید: ?هر یک از فرزندان ابی الحسن موسی معروف به کاظم، فضیلتی مشهور دارد?. بدون تردید بعد از حضرت رضا (ع) در میان فرزندان امام کاظم (ع)، حضرت معصومه (س) از نظر علمی و اخلاقی، والامقام ترین آنان است. این حقیقت از اسامی، لقب ها، تعریف ها و توصیفاتی که ائمه اطهار (ع) از ایشان نموده اند، آشکار است و این حقیقت روشن می سازد که ایشان نیز چون حضرت زینب (س) ?عالمه غیر معلمه? بوده است.
حضرت معصومه (س) مظهر فضایل
 حضرت فاطمه معصومه (س) مظهر فضایل و مقامات است. روایات معصومان (ع) فضیلت ها و مقامات بلندی را به آن حضرت نسبت می دهد. امام صادق (ع) در این باره می فرمایند: ?آگاه باشید که برای خدا حرمی است و آن مکه است؛ و برای پیامبر خدا حرمی است و آن مدینه است. و برای امیرمؤمنان حرمی است و آن کوفه است. بدانید که حرم من و فرزندانم بعد از من، قم است. آگاه باشید که قم، کوفه کوچک ماست، بدانید بهشت هشت دروازه دارد که سه تای آن ها به سوی قم است. بانویی از فرزندان من به نام فاطمه، دختر موسی، در آن جا رحلت می کند که با شفاعت او، همه شیعیان ما وارد بهشت  می شوند.
بقیه در ادامه مطلب=>>>


ادامه مطلب
موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: مذهبی, اهلبیت
۱۳٩۳/٦/٤ .:. ۳:٠۳ ‎ب.ظ .:. یه بنده حقیر و ناچیز...


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: مذهبی, جملات حکیمانه, امام زمان(عچ)
۱۳٩۳/٦/۱ .:. ٦:۳٤ ‎ق.ظ .:. یه بنده حقیر و ناچیز...
درباره وبلاگ

ای یوسف زهرا ! جهانی در انتظار توست و تو در انتظار آنی که ما به خویش بازگردیم .. اللهم عجل لولیک الفرج