داستان قشنگیه راجب امام زمان حتما بخونید

ابوراجح حلى و امام زمان

بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیم
ابوراحج از شیعیان مخلص شهر حله، سرپرست یکى از حمام هاى عمومى آن شهر بود، بدین جهت، بسیارى از مردم او را مى شناختند. در آن زمان، فرماندار حله شخصى ناصبى به نام مرجان صغیر بود. به او گزارش دادند که ابوراجح حلى از بعضى اصحاب منافق رسول خدا (ص ) بدگویى مى کند. فرماندار دستور داد او را آوردند. آن قدر زدند که تمام بدنش مجروح گشت و دندان هاى پیشین ریخت. همچنین زبانش را بیرون آوردند و با جوالدوز سوراخ کردند و بینى اش  را نیز بریدند و او را با وضع بسیار دلخراشى به عده اى از اوباش سپردند. آنها ریسمان بر گردن او کرده و در کوچه و خیابان هاى شهر حله مى گرداندند! و مردم هم از هر طرف هجوم آورده او را مى زدند. به طورى که تمام بدنش مجروح شد، و به قدرى از بدنش خون رفت و که دیگر نمى توانست حرکت کند و روى زمین افتاد، نزدیک بود جان تسلیم کند.
جریان را به فرماندار اطلاع دادند. وى تصمیم گرفت او را بکشد، ولى جمعى از حاضران گفتند:
- او پیرمرد فرتوتى است و به اندازه کافى مجازات شده و خواه ناخواه به زودى مى میرد، شما از کشتن او صرف نظر کنید و خون او را به گردن نگیرید!
به خاطر اصرار زیاد مردم - در حالى که صورت و زبان ابوراجح به سختى ورم کرده بود - فرماندار او را آزاد کرد. خویشان او آمدند و نیمه جان وى را به خانه بردند و کسى شک نداشت که او خواهد مرد.
اما فرداى همان روز، مردم با کمال تعجب دیدند که او ایستاده نماز مى خواند و از هر لحاظ سالم است و دندان هایش در جاى خود قرار گرفته و زخم هاى بدنش خوب شده و هیچ گونه اثرى از آن همه زخم نیست. و با تعجب از او پرسیدند:
- چطور شد که این گونه نجات یافتى و گویى اصلا تو را کتک نزدند؟!
ابوراجح گفت:
- من وقتى که در بستر مرگ افتادم، حتى با زبان نتوانستم دعا و تقاضاى کمک از مولایم حضرت ولى عصر(عج ) نمایم. لذا تنها در قلبم متوسل به آن حضرت شدم و از آن حضرت درخواست عنایت کردم.
وقتى که شب کاملا تاریک شد، ناگاه خانه ام نورانى گشت. در همان لحظه، چشمم به جمال مولایم امام زمان (عج ) افتاد، او جلو آمد و دست شریفش را بر صورتم کشید و فرمود:
- برخیز و براى تاءمین معاش خانواده ات بیرون برو و کار کن. خداوند تو را شفا داد.
اکنون مى بینید که سلامتى کامل خود را باز یافته ام.
خبر سلامتى و دگرگونى شگفت انگیز حال او - از پیرمردى ضعیف و لاغر به فردى سالم و قوى - همه جا پیچید و همگان فهمیدند.
فرماندار حله به ماءمورینش دستور داد ابوراجح را نزد وى حاضر کنند. ناگاه فرماندار مشاهده نمود، قیافه ابوراجح عوض شده و کوچکترین اثرى از آنهمه زخم ها در صورت و بدنش دیده نمى شود! ابوراجح دیروز با ابوراجح امروز قابل مقایسه نیست.
رعب و وحشتى تکان دهنده بر قلب فرماندار افتاد، او آن چنان تحت تاءثیر قرار گرفت که از آن پس، رفتارش با مردم حله (که اکثرا شیعه بودند) عوض شد. او قبل از این جریان، وقتى که در حله به جایگاه معروف به ((مقام امام (عج ))) مى آمد، به طور مسخره آمیزى پشت به قبله مى نشست تا به آن مکان شریف توهین کرده باش؛ ولى بعد از این جریان، به آن مکان مقدس مى آمد و با دو زانوى ادب، در آنجا رو به قبله مى نشست و به مردم حله احترام مى گذاشت. لغزش هاى ایشان را نادیده مى گرفت و به نیکوکاران نیکى مى کرد. ولى این کارها سودى به حال او نبخشید، پس از مدت کوتاهى درگذشت.

/ 9 نظر / 61 بازدید
رضا آسوده

[گل][گل] سلام دوست عزیز خیلی زیبا و آموزنده بود ومن از شما کمال تشکر رو دارم[گل][گل]

اناخادم الحسین

سلام برفاطمه الزهراسلام الله سلام بردوست عزیزم ممنونم ازحضورت باکمال میل درخدمتم لینکم کن وخبربده

طلبه

سلام علیکم ورحمت الله ممنونم ازحضورتون وب خوبی داریدمنتهاباید بیشترکارکرد وبتون لینک شد درپناه حق

سیداکبر

سلام ممنون ازحضورت درصورت تمایل مارولینک کنید

طلبه

سرسبز دل از شاخه بریدم، تو چه کـــــردی؟ افتادم و بر خاک رسیـــــــــدم، تو چه کردی؟ مـــن شور و شر موج و تو سرسختی ساحل روزی که به سوی تو دویدم، تو چه کـــــردی؟ هـــــــــــــرکس به تو از شوق فرستاد پیامی من قاصد خود بودم و دیـــــــــدم تو چه کردی مغـــــــــــــــــرور، ولی دست به دامان رقیبان رسوا شدم و طعنه شنیدم، تو چه کــــردی؟ «تنهایی و رسوایـــــــی»، «بی‌مهری و آزار» ای عشق، ببین من چه کشیدم تو چه کردی -------------------------- السلام علیک یابقیة الله فی ارضه... سلام علیکم...باپست جدیدآپم و منتظر حضورسبزونظرات ارزشمندتان هستم..التماس دعای فــــــــــــــــرج...یاحق

بی قرار

بسم رب الشهدا با "حجاب محدودیت است" و " نمونه ی پوشش در دانشگاه های دنیا" منتظر نگاهتان هستیم. اللهم عجل لولیک الفرج